Redukcja Cellulitu - informacje o zabiegu

usuwanie cellulitu

Cellulit określa się jako zmorę wielu kobiet. Jest to kosmetyczny defekt, który stanowi problem zarówno młodych dziewczyn jak i starszych kobiet. Może także dotykać tych osób, które o siebie dbają i regularnie ćwiczą. Warto więc wiedzieć jak sobie z tym radzić. 

Rodzaje zabiegów na cellulit
Mamy obecnie wiele różnorakich metod pozwalających na walkę z tym problemem. Wydaje się, że taką kluczową skórą będzie metabolizm skóry, ponieważ to na nim opiera się większość realizowanych terapii, w których dąży się do rozbicia tkanki tłuszczowej. Trzeba jednak pamiętać, że nawet te metody najbardziej skuteczne mogą redukować cellulit, ale jeśli się przestanie je stosować to ten problem bardzo szybko zacznie do nas wracać. 

Redukcja cellulitu Warszawa

Jedną z metod będzie wykorzystywane lasera. Przez światło lasera dojdzie do penetrowania komórek tłuszczowych, które zostaną skutecznie rozbite. W celu uzyskania najlepszych rezultatów powinno się wykonać kilka takich sesji a to może się wiązać z oczekiwaniem na efekty trwającym kilka tygodni. 

Inna metoda stosowana dość często to specjalny masaż, który ma prowadzić do tego, że pobudzona zostanie krew, która będzie szybciej krążyć i tym samym rozbijanie cząsteczek tłuszczu stanie się po prostu skuteczniejsze. Zabieg ten jest jednak dość bolesny, ponieważ masaż wykonywany jest z użyciem duże siły. Można także wykorzystywać masaż próżniowy, który ma mechaniczny charakter i tutaj specjalne dwa wałki wykonują taki masaż. Trzeba również i tutaj liczyć się z tym, że będzie to metoda, która będzie dość bolesna. 

Wiele osób decyduje się wykorzystywać zabieg z użyciem fal dźwiękowych czy prądu elektrycznego. Stosuje się specjalne elektrody lub płytki, które umieszcza się na miejscu, gdzie istnieje problem cellulitu. Główny cel takiego zabiegu to usprawnienie mikrokrążenia oraz eliminacja nadmiaru płynów. Dąży się do spalenia tkanki tłuszczowej. 

cellulit

W sprzedaży znajdziemy także różnorakie kosmetyki, które mają działać skutecznie w walce z cellulitem. Charakterystyczne będzie to, że w większości przypadku do ich produkcji wykorzystywana jest kofeina. Producenci starają się podkreślać, że ten składnik przyspieszać może mikrokrążenie i uwolni organizm od toksyn. Trzeba pamiętać, że te kosmetyki poprawią kondycję naszej skóry, ale jeśli cellulit istnieje to mogą być wyłącznie wsparciem dla innych metod. Nie będzie tak, że cellulit będzie pokonany samymi kremami czy balsamami. 

W trakcie walki z cellulitem stosuje się także inne metody takie jak drenaż limfatyczny, endermologia, krioterapia, mezoterapia czy bańka chińska. Wszystkie zabiegi niezależnie od formy i sposoby działania mają pobudzać krążenie krwi i skórę do większej pracy z osadzającym się tłuszczem. Co do zasady wszystkie zabiegi muszą być stosowane regularnie, jeśli mają przynosić efekty i nie mogą zostać zaprzestane, ponieważ w takiej sytuacji szybko cellulit będzie się budował na nowo. Przy wybraniu konkretnych metod trzeba się zawsze liczyć z tym, że efekty pojawiać się mogą po okresie kilku tygodni.