Hotel oczami podróżników

jak wybrać hotel

Dostępność tanich linii lotniczych, otwarcie granic, wzrost poziomu życia Europejczyków - to tylko niektóre czynniki, które miały wpływ na rozwój turystyki. Obecnie, to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin gospodarki. Co ciekawe, wraz z nią rozszerza się zakres oraz infrastruktura turystyczna. Niemniej jednak częste podróże są też nieodłącznym elementem europejskiej gospodarki. Niezależnie od celu podróży, niezbędne jest zorganizowanie sobie noclegu w obcym kraju. Oferta bazy noclegowej jest bardzo różnorodna począwszy od tanich moteli, przez przytulne i ciepłe pensjonaty, aż po wytworne hotele. Jak spośród nich wybrać zatem właściwie? 

Wybór nie jest prosty, chyba że sprecyzujemy własne oczekiwania. Jeżeli jesteśmy typem podróżnika dla którego liczy się zobaczenie jak największej ilości atrakcji, aktywny wypoczynek i nie straszny nam niski standard, wybierzmy tanie motele. Jeśli jednak wybieramy się na urlop wypoczynkowy lub wyjazd biznesowy to warto wybrać renomowany hotel. W tym przypadku, cena nie gra roli,liczy się jedynie relaks!

www.conradhotel.pl

Kraków, to chyba najpopularniejsze miasto w Polsce, za sprawą niesamowitej aury, jest to miejsce najczęściej odwiedzane przez turystów z każdego zakątka świata. Niemniej, to właśnie tutaj skupia się działalność wielu prestiżowych firm o światowej randze. Niestety ulice tego miasta, rządzą się własnym prawem, za sprawą czego Kraków nie uchodzi za metropolię przyjazną dla kierowców. Na obecny stan rzeczy, mają stałe przebudowy infrastruktury. Dlatego przybywający do Krakowa turyści, instynktownie decydują się na hotele umiejscowione w samym centrum. Rzeczywiście, poszukując hotelu, jednym z najbardziej istotnych kryterium wyboru miejsca noclegowego jest dogodna lokalizacja. Hotele zlokalizowane w centrum miasta posiadają zarówno jasne jak i ciemne strony. Niewątpliwym ich atutem, jest możliwość zaoszczędzenia czasu.

Dodatkowo

Centrum miasta oferuje swoim gościom komfortową bazę wypadową. Ciemną stroną takich noclegów, jest z pewnością wysoka cena za pobyt w hotelu położonym w sąsiedztwie krakowskiego rynku lub innych popularnych dzielnic - z drugiej jednak strony, dają możliwość redukcji kosztów, gdyż właściwie w każde atrakcyjne miejsce można dostać się pieszo - mniej wydamy na benzynę czy komunikację miejską. Słabą stroną jest też fakt, że obecnie zauważa się brak ofert tego typu. Istnieje możliwość również połączenia tych zalet, jednakże kosztem wysokich standardów. Kraków jest miastem studenckim, zatem funkcjonuje wiele akademików, hosteli, moteli dla których grupę docelową stanowią młodzi ludzie - bez pieniędzy. Jest to idealna perspektywa nie tylko dla krakowskich studentów, ale i prawdziwych podróżników, którym jedynie wystarczy prysznic na korytarzu oraz dach nad głową.

hotel

Branża hotelowa bez wątpienia kojarzy się z bazą noclegową. Jednak różnice pomiędzy poszczególnymi obiektami jak wspomniane już hotele, pensjonaty. Wbrew pozorom, różnice są ogromne. Kolejnym mitem, powszechnie głoszonym jest to jakoby branża hotelowa była jedynie powiązana z turystyką. Co prawda, to właśnie turystyka jest jedną z najprężniej rozwijających dziedzin gospodarczych, motorem napędzającym cały mechanizm ekonomiczny. Jednakże oferta hotelarska nie jest tylko skierowana do turystów. Coraz częściej, hotele biorą aktywny udział w organizacji wyjazdów o charakterze biznesowym. Cały ten potencjał turystyki oraz infrastruktury wypoczynkowej został dostrzeżony przez inwestorów. W rezultacie czego, jak grzyby po deszczu zaczęły pojawiać się coraz to nowe ośrodki wypoczynkowe, noclegowe oraz rekreacyjne. Co więcej, cena wcale nie jest adekwatna do wysokich standardów. To wszystko za sprawą akcji promocyjnych, voucherów, kuponów za prawą których weekend w ekskluzywnym hotelu ze strefą SPA&Wellness jest na wyciągnięcie ręki.

Nawet jeśli nie dysponujemy żadnymi promocyjnymi kuponami, to pobyt w luksusowym resorcie nie jest wcale drogi. Problem w tym, że ze względu na ogromną ilość ofert, bardzo ciężko jest wybrać właściwie. Konkurencja nie sprzyja także samym hotelarzom. Dlatego chcąc przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta, muszą nie tylko wykorzystać właściwą strategię marketingową. Przede wszystkim, właściciele takich obiektów mają obowiązek spełnienia kilku kryteriów. Administracja musi zapewnić swoim gościom bezpieczny i w miarę możliwości wygodny pobyt. Zadaniem obsługi, właściciela będzie też stworzenie przyjaznej aury, za sprawą czego goście zawsze wrócą. Wracając do konkretów, jak zatem wybrać optymalny hotelik w Krakowie?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wybierając hotel, najlepiej wykorzystać opinię osób, dostępnych czy to w sieci. Niezwykle przydatne mogą być serwisy internetowe, na których znaleźć można właśnie opinie osób, ocenę oraz konkretne wady i zalety danego hotelu. Te strony internetowe są naprawdę bardzo przydatne, ponieważ pozwalają znaleźć taką usługę, która będzie idealnie dostosowana do naszych potrzeb oraz wymagań. Serwisy te, to gwarancja trafnej decyzji!!