Ramki na zdjęcia w formie cyfrowej

cyfrowa ramka na zdjęciaFotografia cyfrowa daje nam naprawdę bardzo wiele możliwości jeśli chodzi o łatwość wykonywania zdjęć. Ta zaleta w pewnych przypadkach może się okazać problemowa. Jeśli z jednego wyjazdu możemy zrobić nawet kilka tysięcy zdjęć trudno będzie sobie potem poradzić z ich uporządkowaniem i oglądaniem. Dobrym rozwiązaniem są ramki cyfrowe, w których możemy umieści kartę pamięci i szybko obejrzeć zdjęcia. Na ramkach można szybko dokonać selekcji zdjęć i usunięcia tych, które nie są nam potrzebne.

1. Wbudowana pamięć

Większość ramek obecnie dostępnych na rynku posiada obecnie wbudowaną pamięć, dzięki czemu możemy nawet po wyjęciu karty wyświetlać zdjęcia, które tam przegraliśmy. Co ważne większość dostępnych ramek daje możliwość podłączenia sprzętu pod komputer co sprawia, że łatwo jest przegrywać zdjęcia przez kabel USB.

2. Ekran

Oferowane nam obecnie ramki cyfrowe mają przede wszystkim zróżnicowanie pod kątem wielkości ekranu urządzenia. W tej chwili są już dostępne ramki, które mają nawet tylko 1,5 cala i pasują do breloka do kluczy. W sprzedaży są również ramki, które mają 40 cali i doskonale przypominają telewizory a nie ramki. Powszechnie jednak kupuje się ramki, które mają 7 cali i doskonale pasują do oglądania zdjęć, gdyż rozmiar jest podobny do zdjęć 10x15. Od wielkości ramki zależy również rozdzielczość wyświetlanych zdjęć. Obecnie mamy w sprzedaży od 480×234 do 1024×768 pikseli. Wybierając większą rozdzielczość można oczekiwać lepszego pokazu, doskonalszej jakości.

3. Pokaz zdjęć

rodzaje ramek cyfrowychOrganizując pokaz zdjęć możemy dopasowywać czas wyświetlania zdjęć na ekranie. Mając dużą ilość fotografii do zwykłego obejrzenia może to być czas wyświetlana około 5 sekund. Gdy chcemy postawić ramkę na szafce, by stała się elementem ozdobnym najlepiej wybrać zmianę co parę godzin i wybrać kilka najlepszych zdjęć. W ramkach można również wybierać sposób w jaki zdjęcia będą się zmieniać. Możliwości jest bardzo wiele i można wybrać losowe dopasowanie przejścia bądź też coś co nam najbardziej się podoba. W niektórych ramkach można obecnie organizować również pokaz w formie kolażu kilku zdjęć.