Wywołanie zdjęć ślubnych czy warto?

Zdjęcia ślubneWybierając fotografa na ślub bardzo często zastanawiamy się nad tym czy warto decydować się na wywoływanie zdjęć, skoro będziemy je mieć w formie cyfrowej. Pary młode w ten sposób chcą oszczędzać. Zazwyczaj pojawia się kwestia czy będzie czas na to, by przy wielu obowiązkach wybrać zdjęcia do albumu. Poza tym trzeba jednak spojrzeć na to z drugiej strony, czy zdjęcia na dysku i płytach są bezpieczne? Niekiedy sprzęt może ulec awarii, płyty się niszczą i wraz z nimi nasze zdjęcia mogą odejść w niepamięć. Poza tym zdjęcia, które umieszczamy w albumach mają charakter ponadczasowy i zawsze są wyjątkowe. Oglądając je na nowo możemy wracać do ważnych chwil z naszego życia i przypominać sobie dzień ślubu, często patrząc również na osoby, które już zmarły.

Decydując się na wywołanie zdjęć trzeba pomyśleć o kilku kwestiach, przede wszystkim o oprawie do zdjęć. Album tradycyjny (klasyczny) Klasyczny album, który będzie zawierał strony kartonowo przedzielone pergaminem. Do takiego albumu zdjęcia się wkleja za pomocą nalepek. W tym przypadku sprawdzonym rozwiązaniem jest przyklejenie jednej odbitki na każdej stronie albumu. Niekiedy stosuje się również łączenie kilku zdjęć. Ostateczna forma zależy zawsze od konkretnej pary młodej, która przygotowuje dla siebie wyjątkową pamiątkę. Album może mieć oprawę, która wykonana jest z różnych materiałów, różne są rozmiary albumów oraz kolory stron.

Fotoksiążka

W przypadku fotoksiążki najczęściej otrzymujemy do ręki format książki, w której poszczególne kartki są ze sobą zszyte bądź też klejone po jednym brzegu. Strony mają tam najczęściej większą grubość, podobną do albumów. Stosuje się zazwyczaj papier kredowy z gramaturą powyżej 150 g/m2. Ułożenie zdjęć można dopasować do własnych potrzeb i upodobań estetycznych.

Fotoalbum

fotoksiążka ślubnaW przypadku fotoalbumu dwie strony koło siebie są drukowane na jednym arkuszu, dlatego wszystko doskonale się prezentuje. Nie ma szycia w środku, nie ma zaburzeń w zdjęciu. Strony w fotoalbumie mają najczęściej wysoką gramaturę nawet 800 g/m2. Zazwyczaj są sztywne, ułożenie zdjęć można dobrać indywidualnie. Poza tym jedno ze zdjęć warto sobie zrobić w ramach obrazu na płótnie bądź też umieścić w ramce.