Fotoksiążka czy fotoalbum – co lepsze?

zalety fotoksiążkiJeśli chcemy swoje zdjęcia cyfrowe utrwalić w formie materialnej możemy zdecydować się na różnego rodzaju rozwiązania. Najbardziej popularna forma to oczywiście tradycyjne odbitki, które można spokojnie włożyć do dopasowanego albumu. Innym rozwiązaniem będzie wykonane gotowej fotoksiążki bądź też fotoalbumu. Jest to wygodne rozwiązanie, z którego warto skorzystać gdyż otrzymujemy od razu gotowy produkt. Jeśli nie chcemy wkładać dodatkowej pracy w przygotowanie pamiątki ze zdjęć rzeczywiście warto wybrać fotoksiążkę bądź też fotoalbum. Obie te formy charakteryzują się też estetyką na wysokim poziomie, co również przemawia za tym, by się na nie zdecydować. Między innymi mamy pewne różnice, które warto wspomnieć. Mówiąc o różnicach między fotoksiążką oraz fotoalbumem powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa elementy: łączenie strona oraz technologia wykonania tego produktu.

Łączenie stron

Mówiąc o łączeniu stron w przypadku fotoksiążki stosowane są rozwiązania takiej same jak w tradycyjnych książkach. Kartki są zszywane lub też klejone według brzegu. Dlatego jeśli będziemy przeglądać ten produkt będziemy czuli się tak jakbyśmy czytali książkę. Niektóre elementy znajdujące się przy brzegach mogą być nawet niewidoczne. W przypadku fotoalbumów nadruk jest dokonywany na jednym arkuszu, dlatego po rozłożeniu otrzymujemy elementy na płasko, co ułatwia oglądanie.

Wykonanie produktów

zalety fotoalbumówW przypadku fotoksiążki stosuje się formę wykonania podobną do książek. Wybiera się do nich estetycznie wyglądający papier, który ma nieco wzmocnioną gramaturę i charakter kredowy. Na tym papierze, po obu jego stronach drukuje się zdjęcia. Natomiast w przypadku fotoalbumu zdjęcia przygotowywane są na papierze fotograficznym, który następnie przełożony jest kartonowymi przekładkami. W ten sposób każda karta jest grubsza i bardziej odporna. Fotoksiążka czy fotoalbum – co wybrać? Jeśli zastanawiamy się nad tym na co się zdecydować przede wszystkim trzeba brać pod uwagę koszty i praktyczność. Jeśli ma być to zwykła pamiątką z wakacji wydaje się, że lepszą formą będzie fotoksiążka, która jest tańsza, zmieści się tam wiele zdjęć a sama w sobie nie będzie zajmować dużo miejsca. Natomiast fotoalbum to element, który ma raczej ekskluzywną formę, jest cięższy ale jednocześnie ma mniej zdjęć. Całość jest bardzo trwała i wygląda doskonale, dlatego świetnie sprawdza się jako pamiątką z najważniejszych wydarzeń w życiu takich jak ślub, chrzest czy komunia, gdyż stanie się trwałą pamiątką na lata.