Zalety kosmetyków mineralnych

Zwykłe kosmetyki zwykle pod wpływem letniego słońca zaczynają się rozpływać , co nie wygląda zbyt ładnie. Lepsze od tradycyjnych są kosmetyki mineralne. Można je kupić w różnych kolorach i nie podrażniają one skóry. Pudry, cienie i korektory są delikatne dla skóry i spełniają funkcję pielęgnacyjną.

Dlaczego warto sięgnąć po kosmetyki mineralne?

Kosmetyki mineralne mają naturalne składniki i nie podrażniają skóry. W zwykłych kosmetykach znajdują się barwniki, substancje zapachowe, wypełniacze i konserwanty, które zatykają pory, podrażniają, powodują alergie, wysuszają. W proponowanych kosmetykach występują natomiast minerały, miki oraz tlenki (np. żelaza, tytanu). Umożliwiają pielęgnację skóry twarzy.

W pudrach znajduje się najwięcej mików, czyli łyszczyków. Wpływają one na rozświetlenie skóry, umożliwiają lepszą przyczepność kosmetyków i wpływają na wydzielanie sebum. Miki zwiększają objętość kosmetyków. Składają się z naturalnych pigmentów. Można je spotkać w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i żółtym, a na ich podstawie da się stworzyć inne barwy.

Uzyskanie białego pigmentu jest możliwe przez występowanie tlenku cynku i dwutlenków tytanu. Powoduje on rozjaśnienie twarzy i chroni skórę przed działaniem słońca. Dzięki niemu kosmetyki lepiej kryją i są trwalsze. Dodatkowo tlenek cynku ma działanie antybakteryjne i nadaje się do skóry trądzikowej. W kosmetykach można spotkać także pigmenty niebieskie i zielone uzyskiwane dzięki ultramarynie i tlenkowi chromu.

Minerały użyte do produkcji kosmetyków pozwalają na dokładne zatuszowanie nieładnych elementów skórnych, na podkreślenie jej atutów oraz pielęgnację. Nie zatykają porów i dają ochronę przed fotostarzeniem. Minerały dobrze wpływają na skórę wrażliwą, alergiczną, zniszczoną, a nawet atopową. Dużą zaletą kosmetyków mineralnych jest lekka formuła, która nie daje efektu maski. Można ich śmiało używać dla cery dojrzałej, bo zakrywają zmarszczki.

Cera trądzikowa wymaga zastosowania kosmetyków antybakteryjnych, czyli takich z krzemionką, tlenkiem cynku i kaolinem. Zamaskowanie zmarszczek oraz wygładzenie twarzy jest możliwe dzięki kosmetykom z mikami – twarz otrzyma naturalny blask.

Kosmetyki trzeba odpowiednio nakładać. Sypkie pudry i cienie należy aplikować przy pomocy elastycznego i gęstego pędzla z naturalnego włosia. Powinien mieć zaokrągloną główkę. Przed nałożeniem makijażu trzeba oczyścić i osuszyć twarz, aby kosmetyki lepiej się wchłonęły. Następnie nakładamy puder, cień i róż.

Koliste ruchy i nakładanie małej ilości kosmetyku da najlepszy efekt. Przy trądziku dobrze jest użyć puszka zamiast pędzla.

Więcej informacji znajdziesz na: ustavkosova.info