Jak odkwasić nasz organizm?

co zakwasza organizm

Jeśli organizm będzie zakwaszony to nie będzie w pełni funkcjonalnie pracował. Codzienne spożywanie produktów zakwaszających organizm będzie wpływać na stany zapalne, wzdęcia, grzybicę czy problemy z naszym system odpornościowym i trawieniem. Osoby, które mają zakwaszony organizm czują głód na słodycze. Dodatkowo pojawiają się także liczne infekcje, zmienne nastroje czy zmęczenie. Narażone są na to osoby, które spożywają białe pieczywo, nabiał oraz mięso. 

Poziom pH
Utrzymanie dobrego poziomu pH nie musi być bardzo trudne. W aptece będzie można znaleźć papierek lakmusowy, który będzie nam wskazywał na poziom pH naszego organizmu. Jeśli będzie u nas poniżej 6,8 to może się okazać, że brakuje u nas składników alkalizujących, natomiast jako przeważające będą występować takie elementy, które mają kwasowy charakter. Nasza krew powinna mieć charakter lekko zasadowy. Poziomy poniżej 7 oraz powyżej 8 będą oznaczać, że z naszym organizmem jest źle i mogą prowadzić do wielu poważnych problemów. Pierwsze oznaki kwasicy to zmieniające się tempo oddychania, które będzie chciało usuwać nadmiary dwutlenku węgla. Wiele osób myśli, że zakwaszenie wynika z nadmiernego spożywania kwaśnych produktów. To jaki smak ma dany produkt nie ma jednak wpływu na pH. Znaczenie ma to jakie w jedzeniu są składniki mineralne. Zasady w naszym organizmie będą powstawać w momencie, gdy dostarczy się magnez, wapń oraz sód i potas. 

Zielone jest dobre
Jeśli chodzi o właściwości alkalizujące to na pewno będzie można mówić o warzywach zielonych. To one będą bogate w minerały oraz witaminy, a przede wszystkim w chlorofil. Powinno się również spożywać duże ilości szpinaku, rukoli czy szczypioru. Dobrze będą działać takie składniki jak avocado, groszek, ogórki czy bob. Wszystko co zielone jest dla nas bardzo dobre. Warto także do swojej diety włączać różnorakie sałaty, koperek i pietruszkę. Bombą z witaminami będą koktajle, w składzie których będzie jarmuż albo młody jęczmień. 

Wypij zdrowie
Dla naszego organizmu bardzo ważne będzie odpowiednie nawodnienie. Powinno się spożywać od litra do półtora różnych płynów. Dzienne menu z napojami powinno się uzupełnić wodą z cytryną oraz sokami z owoców i warzyw, które sami będziemy przygotować, można także wybrać herbaty ziołowe. Z naszej diety powinniśmy usuwać wszystkie słodzone napoje, które mogą negatywnie działać na nasz organizm i dodatkowo mogą prowadzić do jego odwodnienia. Każdy dzień powinniśmy zaczynać od wody z cytryną lub octem jabłkowym. Dzięki temu na początku dnia będziemy działać na siebie odkwaszająco. 

Jeśli walczymy z zakwaszeniem powinniśmy usuwać także niezdrowe oleje i margaryny. Powinniśmy zamiast tego wprowadzać do organizmu zdrowe kwasy omega 3. Zdrowe oleje leczą wiele dolegliwości, problemy skórne oraz problemy z trawieniem i koncentracją. Działają one korzystnie na pracę naszego mózgu, mogą dostarczać wielu witamin i cenne wartości odżywcze. To dzięki nim mamy więcej energii i wigoru. Do pożądanych przez nasze zdrowie tłuszczy można dołączyć oliwę z oliwek i olej kokosowy, który jest źródłem najlepszych kwasów tłuszczowych.

Te wszystkie produkty, które mają w swoim składzie mąkę, mleko w proszku będą powodować większe zakwaszenie organizmu. Warto będzie je zamieniać na zdrowe dla nas mleko ryżowe czy migdałowe. Warto zamienić niezdrowe dla człowieka składniki, ponieważ wpływać to będzie na nasze pH. Do zakwaszenia organizmu prowadzi także nadmierne przyswojenie glutenu. Jeśli będziemy ograniczać ilość nabiału, mięsa oraz glutenu dość szybko będziemy w stanie poprawić swoje zdrowie. 

Najważniejszy czynnik, który źle na nas wpływa to również stres. W czasie stresu tworzy się kortyzol, który odpowiada u nas za instynkt przetrwania. Przez to będziemy się skupiać wyłącznie na jednym działaniu a inne aspekty będziemy omijać. To niestety doprowadzi do sytuacji, w której będziemy jeszcze bardziej zakwaszać nasz organizm i problemy będą się tak naprawdę nawarstwiać. Walkę ze stresem można realizować przez dużą ilość ruchu. 

Suplementy diety
Jeśli metody naturalne nie będą się sprawdzać będzie można się także wspomagać przez zastosowanie suplementów diety, które w dość szybkim tempie będą odkwaszać organizm. Ostatnio na rynku mamy między innymi ProDeacid, który w swojej ofercie ma leki, które dają nam również możliwość odkwaszenia organizmu. Producent stara się nam obiecywać, że możliwe będzie przywrócenie równowagi kwasowo zasadowej oraz pozbycie się złych składników, toksyn z naszego organizmu. Eliminacja toksyn to szansa na to, że będzie można wyregulować pH krwi.

Więcej o odkwaszaniu organizmu dowiesz się z portalu http://centrumwitalnosci.pl/zakwaszenie-organizmu-jak-je-sprawdzic_txae.a